Bekijk alle media
Brochure
aanvragen
Bezichtigingsafspraak
Omschrijving
Uniek wonen in een bijzonder rijksmonument! Het is hier heerlijk wonen midden in het stadscentrum van Leeuwarden, op een uitstekende zichtlocatie aan het gerenoveerde Blokhuisplein met aan de overkant de Blokhuispoort met horeca en onder andere de bibliotheek (dbieb). Het uitermate karakteristieke en sfeervolle pand is vermoedelijk gebouwd rond 1625 en ademt de sfeer van historie, karakter en cultuur. Zelfs Lourens Alma Tadema, de gerenommeerde kunstschilder, heeft in deze woning gewoond. Alleen al de entree met fraaie omlijsting is een feestje om te zien. Aan de achterzijde vind je een besloten en ommuurde, zonnige tuin gelegen op het westen van circa 8,50m diep en 2,30m breed. Uniek voor de binnenstad!
De indeling van dit pand is verrassend, de verschillende ruimtes verspringen ten opzichte van elkaar. Als je vanaf de begane grond de trap op loopt kom je eerst de badkamer tegen. Vervolgens kom je via een klein trapje in de woonkamer die qua vloerniveau iets hoger ligt als de badkamer. Hetzelfde heb je bij de keuken en de slaapkamers. Deze hoogteverschillen geven dit pand een speels karakter. Dit moet je absoluut zelf ervaren!
Wil je werken aan huis? De begane grond leent zich hier uitstekend voor, de grote werkkamer aan de voorzijde biedt diverse mogelijkheden voor allerlei beroepen. Er is een toilet aanwezig en het is mogelijk een pantry/keuken in de aanbouw te realiseren. Werken aan huis is hier perfect mogelijk!
Prachtig wonen midden in de stad. Binnen een paar minuten lopen zit je aan een tafeltje in een gezellig café of op een van de vele terrasjes! Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij diverse winkels en boetiekjes in de Nieuwe en Oude Oosterstraat op loopafstand.
Enthousiast geworden en meer weten? Vraag een bezichtiging aan via onze website of Funda. We laten je dit pand graag zien!
Indeling:
begane grond:
- entree
- hal/gang met stenen vloer
- uitgebreide groepenkast
- dubbele openslaande deuren naar grote woon-/ of werkkamer met origineel balkenplafond
- doorloop naar ruime berging, toilet, cv-opstelling
- mogelijkheid en ruimte voor pantry/keuken
- originele spiltrap lopend tot en met de 2e verdieping
- trapkast
- loopdeur naar de achtertuin
1e tussenverdieping:
- ruime badkamer v.v. ligbad, douche, wastafel en witgoedopstelling
1e verdieping:
- overloop
- fraaie vierhoekige woonkamer met origineel balkenplafond, houten vloer en met mooie raampartijen
2e tussenverdieping:
- heerlijke zonnige woonkeuken met ruimte voor een eethoek
- grote raampartijen
2e verdieping:
- overloop
- 1e slaapkamer aan achterzijde met dakraam
- 2e royale slaapkamer met grote dakkapel, vaste kasten en wastafelmeubel
Vliering:
- met schuiftrap te bereiken royale bergvliering
Algemeen:
- eigen grond
- woonoppervlak 107m2
- overige inpandige ruimte 18m2 (vliering)
- perceel 74m2 eigen grond
- rijksmonument
- werken aan huis mogelijk met goede scheiding tussen werk en privé
- zonnige besloten achtertuin van ca. 20m2 gelegen op het westen
- verwarming en warm water middels Intergas HR 2007
Brochure
aanvragen
Bezichtigingsafspraak